Son yıllarda normal gözlük camı haline gelmiş olan teleskoplar az görenlerin uzak ve yakın her türlü görme sorunlarının tedavisi için kullanılır.

Yeni teknoloji gözlükler ile; eski teleskopik gözlüklerin kaba, hantal ve ağır görünümü tarihe karışmıştır.

Yeni minyatür gözlükler normal bir güneş gözlüğünden farksızdır, kolaylıkla her ortamda takılır ve hastanın çevresi tarafından fark edilmez.

Mini teleskopik gözlükler artık bir güneş gözlüğü tarzındadır.

Renkli gözlük camının ortasının delinmesi ile yerleştirilen mini teleskop ile hastanın bütün ihtiyaçları karşılanır. Bir kağıt atacından bile küçük  bu teleskoplar ile; çevreyi görmek, çarşı-pazarda dolaşmak, okulda tahtayı ve öğretmeni görmek, televizyon seyretmek, gazete-kitap okumak, bilgisayar kullanmak, televizyon ve sinemada altyazılı film seyretmek ve hatta artık araç kullanmak bile mümkündür.

 

Mini Teleskopik Gözlükler

 

Göz bebeğinin önüne yerleştirilen bu kağıt atacından bile küçük mini-teleskop ile görme alanınızın ortasında net ve büyük bir görüntü oluşur. Simulvizyon adı verilen bu yöntemle, görme alanınızda bir daralma olmaz ve derinlik hissiniz bozulmaz; normal yaşamınıza devam edersiniz.

Mini Teleskopik gözlüğün en önemli özelliği dışarıdan belli olmamasıdır. Çevrenizi rahatlıkla görürken, dışarıdan teleskopik gözlük kullandığınız fark edilmez.

2007 yılından itibaren 900’den fazla hastanın kullanmaya başladığı mini teleskopik gözlükler ile   “az görmek” artık kader olmaktan çıkmıştır.

 

 

SPOT AZ GÖRENLERE YARDIM MERKEZİ:

Valikonağı Caddesi  Orhan Ersek sk. 15/4

Nişantaşı - İstanbul

tel:      0212-246 2599

            0212-232 4980

e-posta: info@azgorme.com

Gözlük camının içine yerleştirilen mini teleskopik gözlük dışardan görülmez. Halen ülkemizde kullanılmaya devam eden ucube gözlüklerden hem görünüm, hem de işlev olarak çok farklıdır. Mini teleskop teknolojisinde az gören hasta tedavi sonunda, tek bir gözlük ile TV seyretmek, okumak, bilgisayar kullanmak, spor yapmak, dolaşmak gibi hertürlü işi aynı gözlük ile başarı ile yapabilir düzeye gelmektedir.