Başarı Öyküleri

SPOT AZ GÖRME MERKEZİ

Dolunay Kocabağ, Mini Teleskopik gözlükle sınava hazırlandı.

%92 görme kaybı ile bütün soruları tam yaparak 500 tam Puan aldı.

Dolunay Kocabağ 24'e konuştu, Video - Youtube
Youtube
En büyük hayalim iyi bir piyanist olmak, Haber - Sabah
Sabah
Dolunay Kocabağ, Öğrenci
www.azgorme.com

SPOT AZ GÖRME MERKEZİ

Göz titrememiz azaldı. Kızım uzağı göremiyordu, şimdi gayet rahat okulda tahtayı okuyor ve karnesindeki notların hepsi “5” oldu. Evde, okulda, her yerde problem yaşıyordu, şimdi hepsi geçti.

Kızım beni uzaktan tanıyamıyordu, şimdi çok rahat tanıyor, koşup yanıma geliyor. Güneşli havada gözlerini kapatıyordu, şimdi artık kapatmıyor.

Okula artık kendisi gidip geliyor. Eskiden biz götürüp, getirirdik. Artık kendisi servise binip gidebiliyor. Bu bile bizim için mucize.

Berrunur Işık’ın babası Yusuf Işık, Karabük
yusuef80@gmail.com

SPOT AZ GÖRME MERKEZİ

Teleskopik gözlük ile çok rahatım. Mesleğim olan pazarlamayı çok rahat yapıyorum.

Mini teleskopik gözlük ile araç kullanma

Serkan Atlı, Çorlu
www.azgorme.com

SPOT AZ GÖRME MERKEZİ

Ben Yaşar OKUMUŞ. 45 yaşındayım, 21 yıllık avukatım.

Görme oranım % 5 ve gözlükle bu oran % 10 oluyor. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi el büyüteci sayesinde tamamladım. Sınıf tahtasını asla okuyamıyordum. Benim için herhangi bir şeyi okumak adeta kabustu.

2005 yılında bildiğimiz dürbün şeklindeki teleskopik gözlükle tanıştım. Uzak ve yakın için iki ayrı teleskop kullanıyordum. Estetik olarak son derece kaba bir görünümü olsa da benim için görmek önemli idi.

2010 yılına geldiğimizde benim için yeni bir başlangıçtı. Adeta hayat yeniden başlamıştı. Hocamın icadı olan 1 cm çapındaki küçük pencere benim için mucizeydi. Artık mercek kullanmadan, dürbün kullanmadan uzağı ve yakını tek bir gözlükle; üstelik 1 cm çapındaki mucize gözlükle görebiliyorum.

Uzaktan TV seyretmek, bilgisayar kullanmak, kitap okuyup yazı yazmak, yolun karşısındaki levhayı okumak, otobüs durağında semtimize gidecek otobüsün dibine gitmeden geldiğini görmek, karşıdan geleni tanımak, görüp ona selam vererek konuşmak, cep telefonundan mesaj yazmak.... Bunları yaşamayan bir kişiydim. Şimdi ise gözlükle % 10 olan görme oranım bu 1 cm lik mucize teleskopikle % 50. Hayat benim için 5 kat daha kolay, daha hızlı.

Bu mucize gözlük için önce Yüce Allah’a sonsuz kere şükrediyorum ve bu mucizenin mucidi hocam Prof Dr. Ahmet TEMEL’e teşekkürlerimi sunuyorum.

Allah senden razı olsun hocam.

Av. Yaşar Okumuş, Çorum
av.yasarokumus@msn.com

SPOT AZ GÖRME MERKEZİ

Sunt fost pilot de supersonic din Fortele Aeriene Romane, am zburat 25 de ani cu MIG 21 si vedeam avionul inamic la 2000 m. La 10 ani de la pensionare am pierdut vederea centrala, iar dupa o operatie nereusita vad doar cu ochiul stang (20/400).

Viata mea s-a schimbat cand l-am descoperit pe doctorul Ahmet Temel inventatorul unui telescop bioptic foarte mic si discret, dar care te ajuta extraordinar de mult! Inainte mergeam foarte concentrat sa observ obstacolele, nu distingeam fetele decat de la 1 m, nu distingeam figurile de la TV, culoarea semafoarelor.

Acum, cu telescopul bioptic montat, am inceput sa disting fetele celor dragi, figurile de la TV, vad culoarea semafoarelor, obstacolele, scrisul de pe panouri, am reinceput sa citesc cursiv, lucrez la calculator, am o viata normala. Am mare ambitie sa continui, deoarece am vazut ajutorul imens al micutului telescop bioptic.

Dumnezeu sa te binecuvanteze profesore AHMET!

Comandor Constantin Comsa,, Bucharest – Romania, 06 August 2014
www.azgorme.com


SPOT AZ GÖRME MERKEZİ

Romanya Hava Kuvvetlerinde supersonik jet pilotuydum, 25 yıl MIG 21 ile uçtum ve düşman uçağını 2000 metreden görebiliyordum. Emekli olduktan 10 yıl sonra merkezi görmemi kaybetmeye başladım ve başarısız bir ameliyattan sonra iyi görebilen sol gözümün görmesi %5 düzeyine düştü.

Hayatım küçük teleskopun mucidi Dr.Ahmet Temel’i tanıdıktan sonra çok değişti ve yaşamım müthiş kolaylaştı. Önceleri yürürken önümdeki engelleri fark edebilmek için çok dikkat ediyordum, bir metreden uzaktaki insanları tanıyamıyor, televizyondaki yüzleri göremiyor ve trafik ışıklarının renklerini seçemiyordum.

Şimdi teleskop monte edilmiş gözlüğüm ile yüzleri tanımaya ve sevdiklerimi daha güzel görmeye başladım. Televizyondaki yüzleri tanıyabiliyorum, trafik ışıklarının renklerini, çevremdeki engelleri, reklam panolarındaki yazıları görebiliyorum. Akıcı olarak kitap okumaya, bilgisayar kullanmaya başladım ve artık normal bir hayat sürüyorum. Mini teleskopik gözlüğümden büyük fayda gördüm ve gözlüğümü daha başarılı ve rahat kullanmak için büyük bir hırsla çalışıyorum.

Tanrı seni korusun Profesör AHMET.


Komutan Constantin Comsa, Bükreş – Romanya, 06 Ağustos 2014
www.azgorme.com

SPOT AZ GÖRME MERKEZİ

1992 yılında geçirdiğim beyin ameliyatından sonra az görmeye başladım. 2005 yılından beri Dr.Ahmet Bey’in hastasıyım.

İlk verdiği teleskopik gözlüğü sadece televizyon seyretmek ve yazı okumak için kullanıyordum, yalnız azıcık çirkin olduğu için insanların içinde takamıyordum. Yeni aldığım mini teleskopik gözlük ile rahatlıkla sokakta dolaşabilir oldum ve çok memnunum.

Burcu Sevinç, Karadeniz Ereğlisi, Zonguldak
www.azgorme.com

SPOT AZ GÖRME MERKEZİ

Buraya gelmeden önce başka bir marka teleskopik gözlük kullanıyordum. Buraya geldim ve mini teleskopik gözlük kullanmaya başladım.

Buraya gelmeden önce ki gözlüğümü sadece evde kullanıyordum. Şimdiki teleskopik gözlüğüm ile çok rahatım. Rahatça gezebiliyorum, kitap okuyabiliyorum, tüm işlerimi kendim giderebiliyorum. Kısacası bu gözlük benim hayat arkadaşım oldu.

Emre Emekli, Ankara
emreemekli96@hotmail.com